Korzystaj ze swojej władzy!

Korzystaj ze swojej władzy!

„Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi”. Ew. Łukasza 10: 19 (BT)

Jezus nie obiecywał, że nigdy nie będziemy musieli radzić sobie ze stresującymi sytuacjami. W Ew. Jana 16: 33 (AMP) powiedział: „W świecie będziecie mieli udręki i próby, i cierpienia, i rozczarowania”. Ale zaraz potem dodał, że mamy być dobrej myśli, ponieważ On zwyciężył świat.

Werset ten naucza nas, że nie musimy stresować się tym, co robi świat. Jezus wytrącił z rąk świata władzę, która mogłaby uczynić nam krzywdę, możemy zatem podchodzić do życiowych wyzwań w pokoju i pełnym zaufaniu.

W Ew. Łukasza 10: 19 czytamy: „Oto dałem wam władzę stąpania po (…)  całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi”. W tym właśnie fragmencie dowiadujemy się od Jezusa, że dobrze nas wyposażył, abyśmy mogli triumfować nad światem, jak i On zatriumfował.

Choć będziemy stawać przed stresującymi sytuacjami, które stanowią wielkie wyzwanie, i nie zawsze uda nam się z marszu poradzić ze wszystkim, to jednak Jezus zapewnia nas, że przed niczym się nie ugniemy, jeśli będziemy zdawać się na Niego! Korzystaj z władzy, którą posiadasz w Chrystusie i pokonaj wszelkie trudności!

Modlitwa

Boże, przyjmuję władzę i moc, które mi dałeś. Pokaż mi, jak mam chodzić w Twojej władzy i jak, wzorem Chrystusa, radzić sobie z próbami i wyzwaniami, które stawia przede mną świat. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon