Miej ufność w Panu i czyń dobrze

Miej ufność w Panu i czyń dobrze

„Miej ufność w Panu i postępuj dobrze, mieszkaj w ziemi i zachowaj wierność”. Ks. Psalmów 37: 3 (BT)

Nie brakuje wśród nas osób, które poświęcają zdecydowanie zbyt wiele czasu na dociekanie, jak uzyskać dla siebie jakieś błogosławieństwa. Bywa, że ludzie przeznaczają całe swoje życie na proby osiągnięcia czegoś, co, jak uważają, jest szczególnie ważne, lecz nawet przez chwilę nie ufają Bogu i nie pozwalają Mu się prowadzić. W końcu ich postawa sprawia, że są przygnębieni i niespełnieni.

W Ks. Psalmów 37: 3 czytamy: „Miej ufność w Panu i postępuj dobrze (…)”. Bóg nie stworzył nas po to, żebyśmy bez przerwy kłopotali się tym, jak sobie pomóc. On chce, abyśmy siali dobre nasienie, co uczynimy, sięgając z pomocą do innych ludzi. Dobre postępowanie daje wielką satysfakcję, ponieważ wywieranie wpływu na ludzkie żyje jest wspaniałe. Takie zachowanie otwiera również drzwi dla Boga, dzięki czemu On może nas błogosławić w potężniejszy sposób.

Musisz uwierzyć Bogu w to, że przyniesie błogosławieństwa do twojego życia. Kiedy czekasz na doskonale wybraną przez Niego porę realizacji obietnic, zajmij się pomaganiem innym ludziom. Poczujesz prawdziwą ulgę, kiedy nie będziesz musiał nieustannie rozmyślać o sobie.

Ufaj Bogu i zajmij się robieniem dobrych rzeczy, które wiesz, jak robić. On zaś okaże Swoją wierność, błogosławiąc ci i spełniając twoje potrzeby.

Modlitwa

Boże, nie chcę, by moje życie było samolubne i egocentryczne. Tobie powierzam wniesienie błogosławieństw do mojego życia, podczas gdy sam zajmę się czynieniem dobra dla każdej osoby, którą postawiłeś w moim życiu. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon