Myśl dobrze, aby mówić dobrze

Myśl dobrze, aby mówić dobrze

„Tak i język jest ogniem, sferą nieprawości. Język jest wśród wszystkich naszych członków tym, co bezcześci całe ciało i sam trawiony ogniem piekielnym rozpala krąg życia”. List Jakuba 3: 6 (BT)

Wyobraź sobie pracownika, który słyszy pogłoski dotyczące firmy w której pracuje. Plotki te mówią o redukcji zatrudnienia, a w głowie naszego pracownika rodzi się następująca myśl: „Zawsze, kiedy coś zaczyna się dobrze, to oczywiście po jakimś czasie musi się rozsypać”. Mówi sobie: „Prawdopodobnie stracę tę pracę”. Negatywne stwierdzenia, takie jak powyższe, biorą się z myśli przepełnionych pesymizmem.

Moje myśli także były posępne, co sprawiało, że słowa, które wypowiadałam, nie różniły się od tego, co wypełniało moją głowę… wszystko to było odbiciem mojego kiepskiego życia. W końcu jednak zdecydowałam się na zmianę swojego zachowania. Postanowiłam, że nie będę tak negatywna w tym, co mówię. Nie potrzeba było wiele czasu, bym zdała sobie sprawę, że potrzebuję czegoś więcej niż po prostu unikania pesymistycznych wypowiedzi. Pożegnanie ze słownym malkontenctwem nie było wystarczające – musiałam zacząć mówić pozytywnie.

Nasze negatywny myśli powodują, że mówimy słowa, które będą kształtować naszą przyszłość. Złe słowa, które mówimy, mogą być jak piekielny ogień w naszym życiu (zob. List Jakuba 3: 6).

Lecz możemy ugasić ten ogień, zanim na dobre się zatli, a zrobimy to mówiąc właściwe słowa – a możemy to robić tylko wtedy, gdy nasze myśli są dobre. Nakłaniam cię, byś wypełnił się Duchem Świętym. Pozwól Mu wpływać na twoje myśli. Niech prowadzi cię do stylu życia, w którym codziennością będą pozytywne słowa.

Modlitwa

Boże, chcę wypowiadać pozytywne, życiodajne słowa. Zapraszam cię do swojego życia umysłowego, chcę cieszyć się odnowionym umysłem, umysłem Chrystusa, tak, bym mógł zadowalać Cię słowami, które płyną z moich ust. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon