Nie marnuj czasu na rozważanie małych rozczarowań

Nie marnuj czasu na rozważanie małych rozczarowań

„Będę rozmyślał o Twych postanowieniach i ścieżki Twoje rozważał”. Ks. Psalmów 119: 15 (BT)

Głębokie rany nie biorą się z wielkich rozczarowań, takich jak utrata pracy albo brak awansu, na który czekaliśmy. Głębokie emocjonalne zranienia mogą być efektem serii małych irytacji i rozczarowań, dlatego musimy wiedzieć, jak radzić sobie z tymi drobnymi, codziennymi zawodami i spoglądać na nie z odpowiedniej perspektywy.

Gdy ustawicznie skupiamy się na jakiejś kwestii, można powiedzieć, że nad nią rozmyślamy. Małe, codzienne rozczarowania są uciążliwe same z siebie, lecz w gdy się skumulują, sprawiają, że nie możemy skupić się i rozważać cokolwiek innego.

Zamiast skupiać się na problemach i ulegać zniechęceniu, skieruj swoje oczy na Boga i zacznij rozważać Jego obietnice. Życie może próbować cię złamać, ale nie musisz mu na to pozwalać. Bóg pragnie ci pomóc i trwa  w gotowości.

Kiedy rozczarowania zaczynają ci ciążyć, możesz pozwolić, by cię przygniotły, albo rzucić je w strumień i przejść po nich jak po kamieniach na drugą stronę, gdzie czekają cię lepsze rzeczy. Postanów, że będziesz się mierzyć z rozczarowaniami, rozmyślając o Bożych rzeczach. On bowiem ma dla ciebie lepsze rzeczy i pomoże uporać ci się z rozczarowaniami.

Modlitwa

Boże, jak mówi Ks. Psalmów 119: 15, będę rozważać Twoje Słowo, nie zaś te małe rozczarowania, które próbują mnie przygnieść. Życie może mnie zniechęcać, ale w Twoim Słowie odnajduję zachętę i wiem, że patrząc na Ciebie, mogę przełamać to zniechęcenie! Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon