Nie możesz dodać nawet łokcia do swojego wzrostu!

Nie możesz dodać nawet łokcia do swojego wzrostu!

„A któż z was, troszcząc się, może dodać do swego wzrostu jeden łokieć?”. Ew. Mateusza 6:27 (BW)

Z trosk nie bierze się nic dobrego. Użalając się, nie zmienimy nawet jednej, najmniejszej rzeczy, a jedynie zmarnujemy czas, frustrując się sprawami, na które nie możemy nic poradzić – jedynie Bóg może je odmienić.

Jak mówi Biblia, troszcząc się, nie możemy dodać nawet łokcia do swojego wzrostu. Mimo to jesteśmy pełni trosk, wciąż się zamartwiamy, a to nie prowadzi nas do niczego dobrego.

Każdy większy niepokój pozbawia nas energii emocjonalnej, wyczerpuje, szarga zdrowie i okrada z radości, i tak naprawdę niczego nie zmienia. Musimy zaprzestać prób naprawiania tego, co może naprawić tylko Bóg. Jeśli będziemy brać na siebie ciężar problemów, jedyną korzyść wyciągnie z tego diabeł, mówiąc: „Ha, znów cię mam!”.

Jezus w Ewangelii Jana 14:27 powiedział, abyśmy się nie lękali, zaś dalej, w Ew. Jana 16:33 mówi, żebyśmy Mu ufali. Myślę, że kiedy stosujemy się do Jego zaleceń, to jest to dla diabła nokautujący cios. Kiedy zdasz sobie sprawę, że nie możesz wszystkiego naprawić sam, świadomość słów Jezusa napełni cię spokojem, a kiedy będziesz wiedział, że Bóg może naprawić to za ciebie, rozweselisz się.

Dlatego nie martw się. Przeciwnie, uspokój się, rozchmurz i pogoń diabła!

Modlitwa

Panie, moje zmartwienia tak naprawdę w niczym nie pomogą, więc porzucam je. Jestem tak wdzięczny Tobie, że możesz zająć się tym, czym ja nie mogę. Przynosisz mi pokój i radość! Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon