Nie przesadzaj z aktywnością

Nie przesadzaj z aktywnością

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie”. Ew. Mateusza 11: 28 – 30 (BT)

 Na początku mojej wędrówki z Panem byłam bardzo entuzjastycznie nastawiona do praktycznie każdej służby, więc zapisywałam się na wszystkie grupy i zajęcia, które wydały mi się choć trochę interesujące. Z jednej strony dzięki temu szybko odkryłam swoje powołanie.

Jednak z drugiej strony, z powodu nadmiaru zajęć przestałam regularnie spędzać czas z Bogiem. Robiłam dla Niego wiele dobrych rzeczy, ale jednocześnie w pewnym sensie Go ignorowałam. W rezultacie często się frustrowałam, ponieważ wykonywałam jedynie martwe uczynki.

„Martwe uczynki” to rzeczy, które robimy bez Bożej mocy, ktora się przez nas przejawia. Są męczące, wyczerpują nas i nie dają ani radości ani satysfakcji. Często są to dobre rzeczy, ale nie „Boże rzeczy”.

Ludzie pogrążeni w aktywności religijnej mogą się wypalić, jeśli będą próbować służyć Bogu, opierając się jedynie na własnej sile. Jezus nie umarł za nas, abyśmy trwali w bezustannym działaniu… Umarł po to, abyśmy dzięki Niemu mogli stanowić jedność z Bogiem; abyśmy mogli tworzyć głęboką, osobistą relację z Bogiem Ojcem, Bogiem Synem i Bożym Duchem Świętym.

Czy musisz dziś zrezygnować z jakiejś aktywności i martwych uczynków, aby prawdziwie być z Bogiem?

Modlitwa

Panie, rozumiem, że spełnianie dobrych uczynków nie jest w stanie zastąpić szczerego poznania Ciebie. Pomóż mi odnaleźć spoczynek w Tobie, a ja wyzbędę się bezużytecznej aktywności, aby móc spędzać więcej czasu z Tobą. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon