Nie trwóż się i podążaj za Duchem Świętym

Nie trwóż się i podążaj za Duchem Świętym

„Nie lękaj się, bo Ja jestem z tobą; nie trwóż się, bom Ja twoim Bogiem. Umacniam cię, jeszcze i wspomagam, podtrzymuję cię moją prawicą sprawiedliwą”. Ks. Izajasza 41: 10 (BT)

Zdecydowanie nie chcemy działać o własnych siłach albo poza Bożym terminarzem, lecz z drugiej strony, nie możemy bać się działać wespół z Bogiem, kiedy On już działa. Szatan wzbudza w nas strach i uaktywnia emocje, podczas gdy Duch Święty próbuje wieść nas w nowym kierunku. Diabeł stara się wykorzystać strach, aby oddzielić nas od Boga.

W Ks. Izajasza 41: 10 czytamy: „Nie lękaj się, bo Ja jestem z tobą (…)”. Jeśli się czegoś obawiasz i pragniesz uwolnienia, to bądź pewien, że ten czas ostatecznie nadejdzie i będziesz musiał zmierzyć się ze swoim lękiem, nie uciekając od niego. Po prostu chwyć Jezusa za rękę, przyjmij za fakt, że On jest z tobą i – do dzieła! Nie lękaj się, kiedy On jest przy tobie.

Jeśli właśnie stoisz na jednym z życiowych skrzyżowań, pozwól, że cię do czegoś zachęcę: śmiało idź do przodu. Nie pozwól, by sparaliżował cię strach, lecz zamiast tego chwyć Jego rękę i ruszaj. Pamiętaj: Bóg chce wybawić cię od wszystkiego, czego się boisz!

Modlitwa

Panie, chcę podążać za Tobą, gdziekolwiek mnie wiedziesz. Pomóż mi nie zważać na swoje lęki i iść przed siebie, z Tobą. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon