Oddziel swoje „ja” od swojego postępowania

Oddziel swoje „ja” od swojego postępowania

„Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto wszystko stało się nowe”. 2 List do Koryntian 5: 17 (BT)

W swoim życiu popełniałam błędy i jestem przekonana, że w przyszłości dalej będę je popełniać, ale mimo to wciąż siebie lubię. Nie muszę zawsze robić wszystkiego dobrze, ale moja niedoskonałość nie wpływa na to, kim jestem. Wiem, że jestem kochana i wciąż pozostaję dobrym człowiekiem.

Moje przekonanie bierze się stąd, że nauczyłam się oddzielić swoje „ja”, a więc nowe stworzenie w Chrystusie, od tego, co robię. Kiedy zdasz sobie sprawę, że twoje postępowanie nie określa tego kim jesteś, będziesz mógł doświadczyć zupełnie nowego rodzaju wolności od wstydu.

Jeśli wiesz, że Bóg cię lubi, możesz zacząć również darzyć się sympatią. Z kolei, kiedy ty sam siebie polubisz, inni ludzie również cię polubią. Samoakceptacja nie oznacza dumy i pychy. To, że się lubisz, znaczy tylko tyle, że akceptujesz siebie jako Boże stworzenie.

Wszyscy musimy zmienić swoje postępowanie, ale akceptowanie siebie jako Bożego stworzenia jest istotnym czynnikiem w procesie emocjonalnego uzdrowienia. Jeśli się pokochamy, to ta jedna rzecz – samoakceptacja – dokona cudów w przezwyciężaniu naszej natury opartej na wstydzie.

Modlitwa

Duchu Święty, pomóż mi oddzielić moje „ja” od mojego postępowania. Mogę się lubić i doświadzać wolności od wstydu, ponieważ Ty nieustannie działasz w moim życiu. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon