Oni czyli ty i ja

Oni czyli ty i ja

„Sprawiedliwość i prawo są podstawą tronu twego, łaska i wierność idą przed tobą”. Ks. Psalmów 89:15 (BW)

Bóg jest sprawiedliwy – taki właśnie jest – i chce, abyśmy również i my dążyli do sprawiedliwości.

Sprawiedliwość stara się zmienić złe rzeczy na dobre. Dążymy do niej, próbując usunąć wszelkie nieprawości otaczającego nas świata. Zawsze, kiedy widzimy coś złego, naszą pierwszą reakcją powinna być modlitwa. Następnie powinniśmy zadać sobie pytanie: „Co mogę z tym zrobić?”.

Cóż, w rzeczywistości jednak większość z nas nie odpowiedziałaby w ten sposób. Wygląda to tak, jakbyśmy patrzyli na jakąś niesprawiedliwość i myśleli sobie, że to nie nasza sprawa i oni powinni się tym zająć. Życzymy sobie, żeby oni zrobili  to czy tamto.

Czy kiedykolwiek zatrzymałeś się na chwilę i zadałeś sobie pytanie, kim są oni? Sądzę, że oni to my – ty i ja. Być może nie będziesz potrafił czemuś w pełni zaradzić, ale zawsze możesz coś zrobić. Nie możesz odwracać oczu od niesprawiedliwości. Musisz jakoś zadziałać, gdyż Bóg nie stworzył cię, abyś był bierny i bezczynny. Zostałeś stworzony, aby żyć z entuzjazmem, żarliwie i z pasją. Pan obdarował cię różnymi zdolnościami, abyś korzystał z nich dla Jego chwały, pomagając innym. Zacznij już dziś dążyć do sprawiedliwości i swoim życiem czynić dobro na świecie.

Modlitwa

Duchu Święty, nie pozwól mi spokojnie siedzieć, życząc sobie, by to oni zrobili coś z nieprawością panującą na świecie, choć przecież sam/sama mogę walczyć ze złem. Napełnij mnie śmiałością i wskaż mi, jak naprawić zło tego świata i przemienić je w dobro. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon