Opanowanie mentalności człowieka pustyni

Opanowanie mentalności człowieka pustyni

„Pan, nasz Bóg mówił do nas na Horebie: Już dość waszego pobytu na tej górze”. Ks. Powtórzonego Prawa 1:6 (BT)

Izraelici szli przez pustynię aż czterdzieści lat, żeby dojść do celu, choć ich wędrówka z założenia miała trwać ledwie jedenaście dni. Dlaczego?

Kiedy jakiś czas temu rozmyślałam nad tą sytuacją, Pan powiedział do mnie: „Izraelici nie mogli się stamtąd wydostać, ponieważ mieli mentalność ludzi pustyni”. Nie patrzyli z optymizmem w przyszłość, nie mieli wizji ani marzeń. Musieli pozbyć się złego nastawienia i zaufać Bogu.

Tak naprawdę nie powinniśmy ze zdziwieniem spoglądać na Izraelitów, ponieważ większość z nas zachowuje się podobnie jak oni. Obchodzimy wciąż te same góry, zamiast dokonać jakiegokolwiek postępu. Całe lata dążymy do zwycięstwa nad rzeczami, z którymi powinniśmy się szybko rozprawić.

Potrzebujemy nowego nastawienia. Musimy zacząć wierzyć w prawdę Bożego Słowa. Ewangelia Mateusza 19:26 naucza nas, że dla Boga wszystko jest możliwe. Wszystko, czego On od nas oczekuje, to nasza wiara w Niego. Musimy ufać, a On zajmie się resztą.

Pan wypowiada dziś do ciebie i do mnie te same słowa, które powiedział kiedyś dzieciom Izraela: „Już dość waszego pobytu na tej górze”. Oto nadszedł czas, żeby ruszyć dalej!

Modlitwa

Boże, spędziłem już dość czasu, chodząc wokół tych samych gór. Wiem, że z Tobą mogę ruszyć w dalszą drogę. W Tobie pokładam moją wiarę i odrzucam moje złe nastawienie człowieka pustyni”. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon