Pozbądź się nierealnych oczekiwań

Pozbądź się nierealnych oczekiwań

„Jezus mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg”. Ew. Marka 10:18 (BT)

Nierealne oczekiwania mogą w krótkim czasie pozbawić nas pokoju i radości. Zwykle wyobrażamy sobie doskonały dzień, wypełniony doskonałymi ludźmi, sami będąc doskonale szczęśliwymi w swoim malutkim, doskonałym świecie… ale wszyscy wiemy, że coś takiego nie istnieje. W rzeczywistości tylko Bóg jest doskonały, a cała reszta jest gdzieś po drodze.

Po latach pozwalania diabłu, by okradał mnie z pokoju, w końcu pojęłam jedną rzecz: życie nie jest doskonałe i w przyszłości będą dziać się rzeczy, których nie zaplanowaliśmy, i sytuacje, przez które nigdy nie chcielibyśmy przechodzić. Moje nowe nastawienie można było streścić słowami: „Cóż, takie jest życie!”. Odkryłam, że odkąd nie pozwalam, by te wszystkie sytuacje robiły na mnie wrażenie, nie wpędzają mnie one w depresję. Wszyscy musimy liczyć się i radzić sobie z niedogodnościami, ale możemy równocześnie sobie z nimi radzić i unikać złego nastawienia.

Zapamiętaj sobie, że tylko Bóg jest doskonały, a następnie zaufaj Mu. Pan zawsze będzie gotów wydostać cię z rozczarowujących sytuacji, wzmocnić cię i pomóc ci zachować spokój ducha.

Modlitwa

Boże, tylko Ty jesteś perfekcyjny. Jakże się cieszę, że nawet kiedy ludzie i rzeczy doznają porażek i upadają, Ty jesteś niewzruszenie doskonały. Zamiast pokładać nadzieję w rzeczach, które mogą mnie rozczarować, postanawiam żyć w pokoju, który bierze się z wiary w Ciebie. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon