Prawdziwie oddawaj cześć Bogu

Prawdziwie oddawaj cześć Bogu

„Nadchodzi jednak godzina, owszem już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec”. Ew. Jana 4:23 (BT)

Uwielbienie to coś więcej niż zwykłe śpiewanie pieśni. To stan serca i umysłu. Możemy uwielbiać Boga z pasją, bez wyśpiewania choćby jednej piosenki. Sławienie Boga rodzi się w naszych sercach, wypełnia nasze myśli i zostaje wyrażone przez usta i ciała.

Świat myśli często o uwielbianiu Boga jako o religijnym zwyczaju, a takie postrzeganie oddawania czci Panu jest wyjątkowo odległe od biblijnego znaczenia uwielbiania. Dotyczy ono osobistej relacji Boga z ludźmi, którzy kochają Go z całego serca, duchowej intymności i pełnego pasji wyrażania szczerego oddania Panu. Oto prawdziwe uwielbienie i czczenie.

Biblia mówi, że Bóg poszukuje tych, którzy czczą Go „w Duchu i prawdzie”.

To interesujące, że Pan nie chce, by czciła Go i uwielbiała pierwsza lepsza osoba. Liczy na prawdziwych i szczerych ludzi. Nie chce być uwielbiany ze strachu, z poczucia obowiązku albo z przyczyn religijnych czy liturgicznych.

Prawdziwe uwielbienie to efekt intymnej relacji z Bogiem. Już dziś zacznij czcić Go z całego serca i oddawaj Mu cześć w Duchu i prawdzie!

Modlitwa

Panie, nie chcę po prostu prawić Ci miłych słówek. Zamiast tego oddaję Ci moje życie, ja – prawdziwie oddany Ci czciciel, który chce być blisko Ciebie. Jesteś dla mnie tak dobry i pragnę Cię czcić w Duchu i prawdzie. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon