Raduj się, oczekując Bożej łaski

Raduj się, oczekując Bożej łaski

„Dzięki któremu uzyskaliśmy przez wiarę dostęp do tej łaski, w której trwamy i chlubimy się nadzieją chwały Bożej”. List do Rzymian 5: 2 (BT)

Biblia wprost ocieka obietnicami, które przynoszą nam nadzieję. Boża obecność jest naszym udziałem. Pan chce wybawić nas od chorób. Zaspokoi wszelkie nasze potrzeby. Jest ich dużo, dużo więcej… zbyt wiele, żeby je zliczyć! Dlatego tym bardziej smuci mnie, kiedy chrześcijanie z powodu swojej niewiary nie mogą dostąpić spełnienia Bożych obietnic.

Mam do ciebie pytanie: Czy oczekujesz spełnienia tych obietnic? Dobre rzeczy cię spotkają, kiedy będziesz się radować, oczekując na Bożą łaskę.

W Ew. Łukasza 2: 52 czytamy: „Jezus zaś czynił postępy w (…) w łasce u Boga i u ludzi”. Wszyscy mamy dostęp do Bożej łaski przez wiarę. Możemy wzrastać w tej łasce i doświadczać wypełnienia Bożych obietnic jak Jezus. Nawet jeśli obecnie nie widzisz w swoim życiu efektów działania Bożej łaski, to i tak możesz się cieszyć i pokładać nadzieję w Bogu, wiedząc, że łaska spłynie na ciebie. Wszystko, co obiecuje w Biblii, jest dla nas. Zatem raduj się, oczekując z nadzieją na Bożą chwałę, a Bóg uczyni niesamowite rzeczy w twoim życiu.

Modlitwa

Boże, oczekuję i raduję się na myśl o tym, co mi obiecałeś. Wierzę, że możesz uczynić wszystko, co zapowiedziałeś w Swoim Słowie. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon