Uczyń z Boga źródło akceptacji

Uczyń z Boga źródło akceptacji

„Pan Zastępów jest z nami, Bóg Jakuba jest dla nas obroną ”. Ks. Psalmów 46:12 (BT)

Wielu ludzi w dzisiejszym społeczeństwie dotknęła epidemia braku pewności siebie. Niepewność wysysa z człowieka radość życia i skutkuje wieloma problemami w relacjach międzyludzkich. Wiem, że brak pewności siebie oddziałuje na jakość życia, ponieważ sama tego doświadczyłam.

Ludzie, borykający się z brakiem pewności siebie, często szukają potwierdzenia swojej wartości i akceptacji u otoczenia, licząc na to, że tym sposobem pokonają poczucie odrzucenia i niską samoocenę. To nałogowcy – uzależnieni od akceptacji innych ludzi.

Tylko jedna rzecz może uwolnić nas od braku pewności siebie i jest nią Boża prawda. Ta mówi nam, że nie musimy starać się o otrzymanie od ludzi tego, co darmo dał nam Bóg – a więc miłości, akceptacji, aprobaty, bezpieczeństwa, poczucia wartości i ważności.

On jest naszą Skałą i Twierdzą, Obroną, Schronieniem, Ucieczką w czasie utrapienia i Obroną (zobacz Ks. Psalmów 9:10, 31:4 – 5, 32:7, 37:39, 46:12). Nasza wartość, akceptacja i aprobata są pochodzą od Niego. Tak długo jak są w nas, mamy najcenniejsze rzeczy na świecie.

Jeśli tylko spojrzysz na Niego, zostaniesz wyniesiony na nowe poziomy wolności i staniesz się pewnym siebie i dojrzałym człowiekiem, gdyż do tego zostałeś przeznaczony.

Modlitwa

Panie, w Twoją stronę zwracam swoje oczy, kiedy potrzebuję poczucia bezpieczeństwa. Skupiam się na prawdzie, to Ty jesteś moim schronieniem i twierdzą. Ty, Boże, obdarowałeś mnie swoją miłością i akceptacją. Wyłącznie w Tobie odnajduję swoją pewność siebie. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon