UŚMIECHNIJ SIĘ!

UŚMIECHNIJ SIĘ!

„Serce radosne twarz rozwesela, gdy smutek w sercu, i duch przygnębiony”. Ks. Przysłów 15: 13 (BT)

Każdy z nas potrafi się uśmiechać. To jeden z największych darów otrzymanych od Boga. Uśmiech sprawia, że ludzie czują się dobrze, a także przyozdabia ich oblicza, dzięki czemu wyglądają pięknie. Radość wypełniająca twoje życie udziela się również twojemu otoczeniu. Lecz kiedy dusisz w sobie Bożą radość i nie pozwalasz, by pojawiła się na twojej twarzy, wówczas pozbawiasz otaczających cię ludzi tego przyjemnego i ożywczego doświadczenia.

Większość ludzi tak naprawdę nawet nie podejrzewa, jak wyrażanie radości może odmienić ich sytuację, a być może również życie innych osób. Życie wypełnione Bożą radością chroni przed wpływem negatywnych, przygnębiających okoliczności. A kiedy nosimy Jego radość głęboko w naszym wnętrzu, musimy wyrażać ją uśmiechem!

Nigdy nawet nie przyszłoby mi do głowy, by traktować kwestię uśmiechania się ze śmiertelną powagą, ale Bóg mi pokazał, jak rewolucyjnie proste może być uśmiechanie się. Wyrażanie swojej wesołości przez łagodny uśmiech wnosi do Twojego życia dobre rzeczy i pomaga ci dzielić się radością i światłem Pana z innymi… zatem uśmiechnij się!

Modlitwa

Panie, codziennie przypominaj mi o uśmiechu! Napełniłeś mnie wielką radością, zatem chcę ją wyrażać i uprzyjemniać życie innym! Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon