Wołaj: „Abba, Ojcze”

Wołaj: „Abba, Ojcze”

„Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: Abba, Ojcze!”. List do Rzymian 8: 15 (BT)

Strach może mocno wpływać na nasze życie. Tak naprawdę jest on wypaczeniem naszej wiary przez szatana. Strach zdaje się szeptać nam do ucha: „Możesz mi wierzyć, to nie zadziała. Twoje modlitwy nie przyniosą niczego dobrego. Nie jesteś usprawiedliwony przed Bogiem. Jesteś jedną wielką porażką”.

Strach zawsze mówi ci, czym nie jesteś, czego nie masz, czego nie możesz i czego nigdy nie zmienisz. Lecz w Liście do Rzymian 8: 15 możemy przeczytać, że jesteśmy dziećmi Boga, które mogą wołać do Niego: „Abba, Ojcze!”.

Słowo „Abba” było używane przez małe dzieci, kiedy te wołały swoich ojców. Tłumaczenie, które najbardziej oddaje znaczenie tego słowa to współcześnie używane, zdrobniałe słowo „tatuś”. Jest ono mniej formalne niż „ojciec” i tworzy przyjemne poczucie bliskości między dzieckiem a jego ojcem.

Jezus powiedział, że możemy wołać do Boga „Abba”, ponieważ o nas uwolnił  od wszelkiego lęku. Bóg zawsze zadba o Swoje ukochane dzieci, więc możemy zbliżać się do Niego bez strachu przed odrzuceniem. Kiedy uciekamy się do Niego z jakimś problemem albo bólem, On zawsze czeka na nas z otwartymi ramionami, aby podnosić nas na duchu i pocieszać.

Modlitwa

Abba Ojcze, wiem, że zaopiekujesz się mną, Swoim ukochanym dzieckiem. Tylko Ty możesz wybawić mnie od wszelkiego lęku, dlatego będę padać Ci w ramiona. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon