Zrywanie złych nawyków

Zrywanie złych nawyków

„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”. List do Rzymian 12:21 (BT)

Ze złym nawykiem możesz zerwać w taki sam sposób, jak zrywasz z toksycznym chłopakiem lub dziewczyną. Niewłaściwe relacje to jedno z przyzwyczajeń, z których najtrudniej się uwolnić, lecz kiedy postanawiamy je zakończyć, zaoszczędzamy sobie wiele kłopotów i bólu. Pozwól, że ci to wyjaśnię.

Przez długie lata trapił mnie nawyk wpadania w złość. Wściekałam się zawsze, gdy coś nie szło po mojej myśli. Być może ty masz inne złe przyzwyczajenie: zbyt wiele plotkujesz, klniesz, pijesz za dużo kawy, za długo oglądasz telewizję lub wydajesz pieniądze na rzeczy, których nie potrzebujesz. Jakiego nawyku byś nie miał, wiedz, że możesz się go pozbyć.

Nie twierdzę, że pożegnanie złych nawyków będzie łatwe, ale Bóg pragnie, byśmy przejęli nad nimi władzę. Pan nie chce, aby rządziły nami emocje – On chce naszego zwycięstwa. Zrywanie ze złymi zwyczajami wymaga podjęcia serii dobrych wyborów. Większość z nas będzie próbować zmieniać się na własną rękę, ale w końcu się zorientujemy, że bez pomocy Ducha Świętego nie jesteśmy w stanie zadowolić Boga.

The Amplified Bible [anglosaski przekład Biblii wzbogacony o rozszerzone znaczenie greckich słów – przyp. tłum.] mówi, że Duch Święty stoi na straży, gotów nam pomóc w każdej chwili. Czuwa na wypadek, gdybyś wpadł w kłopoty i potrzebował wsparcia. Nie będzie jednak działał bez zaproszenia. Musisz poprosić Go o pomoc. List do Rzymian 12:21 mówi nam: „zło dobrem zwyciężaj”. Te słowa to jedna z największych tajemnic w Bożym Słowie. O wiele łatwiej dokonasz dobrego wyboru, gdy będziesz skupiony na Panu i zwycięstwie, aniżeli na lęku przed niepowodzeniem.

Jeszcze dziś postanów, że będziesz trwał w Duchu Świętym, zerwiesz z nawykami i zwyciężysz!

Modlitwa

Boże, jestem zmęczony życiem kontrolowanym przez złe nawyki. Postanawiam, że przejmę władzę, którą otrzymałem od Ciebie, aby zerwać z pokusami, które chcą mnie zniewolić. Będę podążał za Twoim Duchem Świętym ku nowym i lepszym nawykom.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon