Ako Dlho, Pane?

Ako dlho, Pane?

Tí však, čo očakávajú Hospodina [ktorí Ho čakajú, hľadajú a dúfajú v Neho], dostávajú novú silu, ako orly [k slnku] stúpajú na krídlach, budú utekať [bližšie k Bohu] a neustanú, pôjdu a nevyčerpajú sa. Izaiáš 40:31

Čakanie na Boha neznamená, že nerobíme nič a zároveň očakávame, že Boh za nás urobí všetko. Pre mňa to znamená, že čakám a očakávam, že Boh mi dá nasmerovanie, ak niečo chce, aby som urobila a zároveň Mu dôverujem, že urobí to, čo môže urobiť iba On. Často, keď som čakala na Boha a dôverovala som Mu, ukázal mi veci v mojom správaní alebo postojoch, ktoré treba zmeniť. Vidíte, Boh nechce zmeniť len naše okolností, ale On chce zmeniť aj nás.

Keď trávime s Bohom čas, zjavuje nám veci a my sme v Jeho prítomnosti osviežení. Blízkosť a intimita s Bohom je jednou z našich najväčších výsad, ako Jeho detí. Čím viac času s Ním trávime, tým viac sa premieňame na Jeho obraz. Študujte Božie Slovo a prijmite ho ako osobný list od Neho vám. Poskytne vám potešenie a napomenutie zároveň. Čakajte na Boha s dôverčivým srdcom plným očakávania a tešte sa na všetky dobré veci, ktoré pre vás On naplánoval.


Ak budeš dôverovať Bohu, On ťa bude meniť kúsok po kúsku každý deň.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon