Boh hovorí konkrétne

Boh hovorí konkrétne

„Ak poslúchnu a budú mu slúžiť, strávia svoje dni v dobrom a svoje roky v rozkoši.“ (JÓB 36:11)

Dave a ja potrebujeme pravidelne počuť Boží hlas. Potrebujeme od Neho počuť ako zaobchádzať s ľuďmi, ako reagovať na konkrétne situácie a udalosti. Neustále sa modlíme: „Čo by sme s tým mali urobiť? Čo by sme s tým mali urobiť?“

Zdá sa, že sa každý týždeň stane sto vecí, ktorým musíme s Davom porozumieť a urobiť rozhodnutia vedené Bohom. Ak neposlúchame Boha v pondelok, náš týždeň môže v piatok skončiť v chaose. Preto sme sa rozhodli, že nebudeme žiť v neposlušnosti.

Mnoho ľudí zaujíma konkrétna Božia vôľa pre ich život a čo Boh chce, aby urobili. Napríklad: „Pane, mám prijať túto prácu alebo chceš, aby som prijal inú? Chceš, aby som urobil toto, alebo chceš, aby som urobil tamto?“ Verím, že Boh má konkrétne nasmerovanie, po ktorom túžime, ale ešte viac Ho zaujíma naša poslušnosť Jeho všeobecnej vôle pre náš život. Túto všeobecnú vôľu nachádzame v Jeho Slove – veci, ako byť vďační za každých okolností a v akejkoľvek situácii, nikdy sa nesťažovať, byť spokojní, prinášať ovocie Ducha a odpúšťať tým, ktorí nás zranili alebo sklamali.

Ak neposlúchame nariadenia, ktoré nám Boh dal vo svojom Slove, ťažko budeme počuť, čo hovorí o konkrétnej vôli pre naše životy. Pamätajte si, že keď sa budete snažiť stále jasnejšie počuť Boha a nasledovať Jeho vôľu vo svojom živote, najprv by ste mali poznať Jeho všeobecnú vôľu tým, že zostanete zakorenení v Jeho Slove. Potom Ho môžete jasnejšie počuť, keď s vami rozpráva o konkrétnych veciach.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Pokračuj v robení toho, čo máš robiť a ak nebudeš vedieť, čo máš robiť, Boh ti to ukáže.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon