Boh je nemenný

Boh je nemenný

Ježiš Kristus (Mesiáš) [vždy] ten istý včera i dnes [áno] i naveky (navždy). ŽIDOM 13:8

Čo je to hlavné, čo tak veľmi milujeme na Ježišovi? Na túto otázku je samozrejme veľa odpovedí, ako napríklad je to skutočnosť, že zomrel za nás na kríži, aby sme nemuseli byť potrestaní za svoje hriechy; potom na tretí deň vstal z mŕtvych. Jednou z vecí, ktoré si na Ňom najviac ceníme, v našom každodennom vzťahu s Ním, je skutočnosť, že sa môžeme spoľahnúť na Jeho nemennú povahu. On môže zmeniť čokoľvek iné, čo potrebuje byť zmenené, ale On zostáva stále rovnaký.

To je typ človeka, ktorým môžeme túžiť, aby sme boli, avšak nikdy sa to nestane, ak nedokážeme ovládať svoje emócie. Byť emocionálne zrelým znamená robiť rozhodnutia na základe vedenia Ducha Svätého, nie na základe našich pocitov. Toto však neprichádza prirodzene.

Naše emócie nikdy nezmiznú, ale môžeme sa naučiť ich ovládať. Boh má schopnosť priviesť nás k rovnováhe. Neznamená to však, že sa staneme ľuďmi bez emócii alebo nudní. Boh nám dal emócie, aby sme si mohli užívať život. Znamená to však, že preberáme kontrolu v sile a moci Ducha Svätého, keď sme Ním vedení.


Boh nechce, aby sme sa menili zakaždým, keď sa zmenia naše okolnosti. Chce, aby sme boli vždy rovnakí, ako je On.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon