Boh má pre teba odpovede

Boh má pre teba odpovede

„Nech sa ti ozve Hospodin v deň súženia; nech ťa vyvýši meno Boha Jakobovho!“ (ŽALM 20:2)

Ak ste niekedy mali vzťah, pokúšali sa hospodáriť so svojimi peniazmi, pracovali ste, pokúšali ste sa objaviť a naplniť Boží zámer s vaším životom, alebo ste sa snažili duchovne rásť, potom ste sa pravdepodobne stretli s nejakými problémami. Problémy sú súčasťou života a keď sa zbavíte jedného problému, s najväčšou pravdepodobnosťou hneď za ním príde ďalší! To platí pre nás všetkých. Môžeme rásť, dozrievať v našich schopnostiach čeliť problémom, vydržať, byť neochvejní a žiť vo víťazstve, vždy však budeme zápasiť s nejakým problémom.

Len Boh má riešenia životných problémov a to najlepšie, čo môžeme so svojimi problémami urobiť, je dať Mu ich. Musíme si ich prestať opakovať vo svojej mysli, prestať o nich hovoriť, prestať sa nad nimi trápiť a presunúť tlaky a problémy z nášho života na Boha. Musíme Mu dovoliť, aby všetko vyriešil. Ak sa naučíme odovzdať svoje stresové situácie Bohu, budeme sa viac radovať zo svojho života, bude s nami väčšia zábava, budeme šťastnejší a uvoľnenejší.

Boh dokáže v jednom okamžiku urobiť viac, než my dokážeme urobiť za celý život snaženia sa a boja. V okamžiku s vami dokáže rozprávať a úplne zvrátiť situáciu. Jedno slovo od Neho môže vyriešiť všetko. Nič nie je pre neho príliš veľké, aby to nezvládol a nič nie je príliš malé na to, aby sa o to zaujímal. Záleží Mu na všetkom, čo sa vás týka, preto Mu odovzdajte svoje problémy a dovoľte Mu, aby vám dal riešenia, ktoré potrebujete.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Daj Bohu svoje problémy a dovoľ Mu, aby ti dal riešenia.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon