Boh Sa O Teba Stará

Boh Sa O Teba Stará

Na Neho uvaľte všetky svoje starosti [všetky úzkosti, všetky obavy, všetky úzkosti, raz a navždy] lebo On sa o vás stará. 1.Peter 5:7

Strach, úzkosť a obavy nemajú na náš život žiadny pozitívny vplyv. Neprinášajú riešenie problémov. Nepomáhajú nám, aby sme boli zdraví a bránia nášmu rastu v Božom Slove.

Jedným zo spôsobov, ako satan kradne Božie Slovo z nášho srdca sú starosti. Biblia hovorí, že svoje starosti a obavy máme zveriť Bohu a to sa deje skrze modlitbu. Nevieme sami zvládnuť svoje vlastné problémy, nie sme na to stavaní. Sme stvorení Bohom, aby sme boli na Ňom závislí, aby sme Mu prinášali naše výzvy a umožnili Mu, aby nám s nimi pomohol.

Nie je múdre brať starosti v živote na seba. Zadržiavanie našich starostí u seba je prejavom pýchy. Ukazuje to, že si myslíme, že sami dokážeme vyriešiť svoje vlastné problémy a nepotrebujeme Pána.
Svoju pokoru preukazujeme tým, že sa opierame o Boha. Starosti, úzkosť a obavy nie sú prejavom spoliehania sa na Bohu, ale už tým, že existujú ukazujeme, že sa pokúšame o seba postarať sami.
Modlite sa za všetko a nebuďte o nič ustarostení. Oveľa viac si užijete život.


Ustarostenosť je ako hojdanie sa v hojdacom kresle: ste zaneprázdnení, ale nikam vás to nedostane!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon