Boh ti pomáha rásť

Boh ti pomáha rásť

„Nebuďme žiadostiví prázdnej chvály navzájom sa vyzývajúc, jedni druhým závidiac.“ (GALAŤANOM 5:26)

Každý z nás má s Bohom iný vzťah a schopnosť počuť Jeho hlas je odlišná, takže sa pokojne snažte s Ním komunikovať spôsobom, akým vás vedie. Vzťah s Bohom nie je o práci alebo službe, či predvádzaní sa. Vzťah s Bohom je len o tom, že budete počúvať Jeho hlas a rozprávať s Ním. Nepotrebujeme sa snažiť byť tam, kde je niekto iný. Dokonca, ani počuť Boha s takou jasnosťou a presnosťou ako niekto iný, pretože tá osoba si môže užívať vzťah s Bohom, ktorý si budovala už dlhé roky a my nemusíme byť na tom istom mieste. Je v poriadku, že sme duchovne „mladší“ ako ostatní. Boh nás stále počuje a odpovedá nám, bez ohľadu na to, aké máme skúsenosti.

Porovnávanie sa s ostatnými nás robí nešťastných. Boh je šťastný jednoducho len preto, že sa učíme a rastieme. Porovnávanie sa s ostatnými nám bráni v duchovnom raste. Boh vás dôverne pozná a má pre vás osobný plán ako postupovať. Pozná vašu minulosť, čo ste zažili, vaše sklamania a vašu bolesť. Taktiež vie, čo bude potrebné robiť, aby ste boli úplne zdraví. Môžete si byť istí, že On bude pracovať vo vašom vnútri dovtedy, kým Ho budete hľadať.

Mám štyri deti, ktoré sú veľmi odlišné a neočakávam, že sa úplne zmenia a nebudú také aké sú. Naučila som sa, že Boh je taký istý. Buďte sami sebou, majte sa radi a užívajte si úroveň duchovného rastu, na ktorej sa práve teraz nachádzate.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Užívaj si miesto kde si, na ceste, po ktorej kráčaš.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon