Boh uspokojí tvoje túžby

Boh uspokojí tvoje túžby

„Ako reve jeleň za potokmi vody, tak reve moja duša k tebe, ó, Bože. Moja duša žízni túžbou po Bohu, po živom Bohu…!“ (ŽALM 42:2-3)

Chodila som mnoho rokov do cirkvi bez toho, aby som vedela, že Boh chce so mnou rozprávať aj napriek tomu, že som Ho úprimne milovala. Dodržiavala som všetky náboženské pravidlá, sviatky a chodila som do cirkvi každú nedeľu. Urobila som všetko, čo som vtedy robiť vedela, ale nestačilo to, aby som uspokojila svoju túžbu po Bohu.

Mohla by som stráviť každý okamih v cirkvi alebo štúdiom Biblie, ale aj tak by to neuhasilo môj smäd po hlbšom vzťahu s Hospodinom. Potrebovala som s Ním hovoriť o mojej minulosti a počuť Ho, ako rozpráva o mojej budúcnosti. Nikto ma však nevyučoval, že Boh chce rozprávať priamo so mnou. Nikto mi nedal riešenie pre moju duchovnú túžbu.

Prostredníctvom Biblie som sa dozvedela, že Boh chce s nami rozprávať a uspokojiť našu túžbu po Jeho prítomnosti, a po Jeho jednaní v našich životoch. Má plány pre naše životy. Plány, ktoré nás povedú do pokoja a spokojnosti. On chce, aby sme získali vedomosti a porozumenie o Ňom, a Jeho vôli prostredníctvom Božieho vedenia.

Boh je znepokojený všetkým, čo sa nás týka a Jeho plánom je byť úzko zapojený do každého aspektu nášho života. To, že som spoznala a uverila tejto pravde spôsobilo, že moje chodenie s Bohom sa stalo dobrodružstvom a nie náboženskou povinnosťou.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Stráv dnes svoj čas pokoja v úplnom tichu! Buď ticho a počúvaj, čo ti chce Boh povedať.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon