Boží spravodlivý priateľ

Buď tým, kto hľadá ovocie

„Lebo toho, ktorý nepoznal hriechu, učinil za nás [prakticky] hriechom, aby sme my boli [vytrvalí, tí, ktorí sú v Ňom] spravodlivosťou Božou v Ňom [tým, čím by sme mali byť, prijatí a v správnom vzťahu s Ním, Jeho dobrotou].“ (2.KORINŤANOM 5:21)

Neviem si predstaviť nič úžasnejšie, ako byť Božím priateľom. Nie je nič, čo by som počula radšej ako keď Boh hovorí: „Joyce Meyer je mojou priateľkou.“ Nechcem, aby povedal: „Joyce Meyer pozná všetky modlitebné zásady, môže citovať desiatky veršov, keď sa modlí znie veľmi výstižne, ale v skutočnosti ma veľmi dobre nepozná a nie sme ozajstní priatelia.“ Chcem vedieť, že Boh ma považuje sa svoju priateľku a verím, že aj vy túžite po tom, aby o vás takto premýšľal. Skrze Ježiša Krista máme právo byť potešení Bohom, počuť Jeho hlas a odvážne prichádzať k trónu milosti, aby sme získali potrebnú pomoc na uspokojenie našich potrieb a potrieb iných ľudí (pozri Židom 4:16).

Jednou z najlepších vecí, ktorú môžete urobiť, je rozvíjať svoje priateľstvo s Bohom. Skrze Ježišovu krv, preliatu na kríži, ste spravodliví, takže nie je dôvod, prečo by ste nemali prichádzať k Bohu tak odvážne, ako by ste prichádzali k svojmu najlepšiemu priateľovi na zemi. Pamätajte si, že priateľstvo s Bohom si vyžaduje investovanie času a energie. Pamätajte však aj na to, že ak sa bude vaše priateľstvo s Bohom prehlbovať, bude sa zväčšovať aj vaša schopnosť počuť Boží hlas. Rastúce, živé a čoraz dôvernejšie priateľstvo s Bohom prirodzene povedie k stále efektívnejšej komunikácii s Ním.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Snaž sa rozvíjať čoraz dôvernejšie priateľstvo s Bohom.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon