Božia ochrana

Kto v skrýši Najvyššieho prebýva a odpočíva v tôni Všemohúceho [Ktorého moci žiadny nepriateľ nemôže odolať]. ŽALM 91:1

Božia prítomnosť je tajným miestom, kde môžeme prebývať v pokoji, cítiť sa bezpečne a vstúpiť do Božieho odpočinku. Toto tajné miesto nie je fyzickým miestom. Je to miesto duchovné, kde miznú starosti a vládne pokoj. Je to miesto Božej prítomnosti. Keď trávime čas v modlitbe, hľadaním Boha a prebývaním v Jeho prítomnosti, sme na tajnom mieste.

Keď ty a ja prebývame v Kristovi alebo prebývame na tajnom mieste, nechodíme tam len občas, ale natrvalo sa usadíme na tomto mieste. Je to miesto, kde sa utiekame, keď nás niečo bolí, keď sme ohrození alebo cítime mdloby. Je to miesto, kde sa utiekame, keď sa s nami zlé zaobchádza alebo nás prenasledujú a keď máme veľké potreby. Je to totiž miesto, kde vzdávame vďaku a chválu za Božiu dobrotu v našich životoch. Rada hovorím, že Božia prítomnosť je moje prvé miesto, kde „idem“, ak mám akúkoľvek potrebu.

Je dôležité, aby sme boli pevne zasadení v Bohu – aby sme v každej situácii a za každých okolnosti poznali Zdroj našej pomoci. S Božou pomocou môžeme mať svoje vlastné tajné miesto pokoja a bezpečia tým, že sa jednoducho spoliehame na Boha a úplne Mu dôverujeme. Od Božej prítomnosti nie sme nikdy vzdialení viac ako jednu myšlienku!


Boh chce, aby sme sa uchýlili pod ochranný tieň Jeho krídel. Chce, aby sme utekali k Nemu.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon