Buď veriacim, ktorý verí

Preto, ako hovorí Duch Svätý: Dnes, keď počujete jeho hlas, nezatvrdzujte svoje srdcia ako [sa stalo] pri vzbure [Izraela] v deň pokúšania na púšti, kde ma skúšali vaši otcovia, hoci videli moje skutky, ŽIDOM 3:7-8 (SEB)

V knihe Židom 3 vidíme dva nesprávne stavy srdca – tvrdé srdce a neveriace srdce. Tvrdé srdce spôsobilo, že Izraeliti sa na púšti vzbúrili. Človek s tvrdým srdcom nevie s jednoduchosťou veriť Bohu, čo je veľký problém, pretože všetko, čo od Boha dostávame, prichádza skrze vieru. Aby sme od Neho prijali, všetko, čo musíme urobiť, je prísť k Nemu v jednoduchej, detskej viere a len skrze vieru.

Hovoríme si veriaci, ale pravdou je, že existuje veľa „neveriacich veriacich“. Dlho som bola jednou z nich. Počas môjho detstva som bola tak zranená, že som si vypestovala tvrdosť srdca, ktorú Boh musel v mojom živote prelomiť.

Dokonca aj Mojžiš sa dostal na miesto v púšti, kde mal srdce pomalé vo viere v Boha. Preto je dôležité, aby sme zostali duchovne nabrúsení, aby sme mohli rýchlo uveriť a kráčať vo viere deň za dňom. Môžeme sa rozhodnúť, že budeme opatrní, aby sme išli od viery k viere a nezamiešali sa do akýchkoľvek pochybnosti a nevery. Ak chceme žiť v úzkom vzťahu s Bohom, je nevyhnutné mať veriace srdce.


Ježiš chce obnoviť vašu dušu, vrátane vašich emócii. Dovoľte Ježišovi vojsť do tých oblasti vášho života, kde sa nikto iný nikdy nedostane. Požiadajte Ho, aby vás zmenil na osobu, ktorá má rovnaký druh srdca ako On.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon