Byť dôsledne sebavedomý

Zjavuje sa v ňom zaiste spravodlivosť Božia z viery pre vieru, ako je napísané: Spravodlivý z viery bude žiť. RIMANOM 1:17

Dôvera je zakorenená vo viere v Boha. To je dôvod, prečo je dôležité, aby sme sa rozhodli byť neustále dôsledne sebavedomí a nie len občas.

Musela som sa naučiť zostávať istá sama sebou, keď mi priatelia a rodina hovorili, že by žena nemala vyučovať Božie Slovo. Vedela som, že ma Boh povolal, aby som vyučovala Jeho Slovo, ale stále ma ovplyvňovalo odmietanie ľuďmi. Musela som dorásť v dôvere na miesto, kde už názory ľudí a ich prijatie alebo odmietnutie neovplyvnili úroveň môjho sebavedomia. Musela som dôverovať viac Bohu, ako ľuďom.

Rimanom 1:17 nám hovorí, že môžeme ísť od viery k viere. Strávila som mnoho rokov prechádzaním od viery k pochybnostiam, k nevere a potom späť k viere. Potom som si uvedomila, že keď stratím sebadôveru, nechávam otvorené dvere pre diabla. Ak mu dovolím ukradnúť moju dôveru, zrazu stratím vieru slúžiť ľuďom.

Ak chcete uspieť, rozhodnite sa byť dôsledne sebavedomí. Buďte si istí svojimi darmi a povolaním, svojimi schopnosťami v Kristovi. Verte, že počujete od Boha, a že vás vedie Duch Svätý. Buďte smelí v Pánovi. Pozerajte sa na seba ako na víťaza v Ňom.


Zameranie sa na veľkú Božiu lásku k vám, vám pomôže dôverovať, že môžete robiť veľké veci!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon