Čeľ pravde

Čeľ pravde

… Ak vy zostanete v mojom slove [držíte sa môjho učenia a budete žiť v súlade s nimi], ste naozaj moji učeníci. A poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí. JÁN 8:31-32

Každý, kto potrebuje emocionálne uzdravenie a zotavenie z minulých zranení, sa musí naučiť čeliť pravde. Nemôžeme byť oslobodení, keď žijeme v popieraní. Ak ste zranení, porozprávajte sa o tom s Bohom otvorene, pretože On sa stará o všetko, čo sa vás týka.

Mnohokrát sa ľudia, ktorí vo svojom živote zažili zneužívanie alebo inú tragédiu, snažia správať, akoby sa to nikdy nestalo. Traumatické zážitky môžu v rannom detstve spôsobiť, že budeme neskôr v živote emocionálne poškodení a zranení, pretože si o sebe vytvoríme názory a postoje na základe toho, čo sa nám stalo.

Z vlastnej skúsenosti, ako aj z rokov služby druhým, som si uvedomila, že my, ľudské bytosti, sme úžasní v stavaní múrov a ukrývaní veci v tmavých kútoch, predstierajúc, že sa nikdy nestali. Robíme to, pretože sa to môže zdať jednoduchšie. Avšak, vyhýbanie sa problémom nás udrží v otroctve, ale ak im budeme čeliť s Božou pomocou, oslobodí nás to.

Je úžasné byť vo vzťahu s Ježišom, pretože pred Ním nemusíme nič skrývať. Aj tak už o nás všetko vie. Vždy môžeme prísť k Nemu s vedomím, že budeme milovaní a prijatí bez ohľadu na to, čím sme prechádzali a ako sme na to reagovali.


Aj keď môže byť ťažké čeliť pravde, Ježiš zasľubuje, že bude s nami a oslobodí nás.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon