„Cez“ a „nad“

„Cez“ a „nad“

A Boh dal Danielovi, že našiel priazeň a milosrdenstvo… DANIEL 1:9

Príbeh o Danielovi a hebrejských deťoch, ktoré našli priazeň u babylonského kráľa, je možno známy príbeh, ale nesmieme si nechať ujsť lekciu o tom, aká bola Božia nadprirodzení priazeň k nim po tom, čo boli odvedení ďaleko od svojich domovov a rodín.

Judský národ bol pre svoje hriechy proti Hospodinovi odvlečený do zajatia v Babylone. Tam boli niektorí najlepší z nich, vrátane Daniela a jeho troch priateľov, vybraní, aby sa stali služobníkmi babylonského kráľa. V rámci trojročného výcviku mali títo mladí muži určené jedlo, mali jesť veľa mäsa a piť víno, ktoré im dávali z kráľovského stola. Daniel a jeho priatelia sa však rozhodli nepoškvrniť sa týmto jedlom z kráľovského stola a požiadali, aby im bolo dovolené držať sa ich vlastnej hebrejskej stravy.

Odmietli robiť kompromisy so svojim vlastným presvedčením a nám bolo povedané, že Pán dal Danielovi „priazeň, súcit a milujúcu láskavosť“ ich dozorcov voči ním. Mali povolené jesť svoju vlastnú stravu, pokiaľ im to neublíži. Samozrejme, nielenže im to neublížilo, ale ich to posilnilo, boli zdravší a boli vybraní ako služobníci kráľovi.


Vždy si stoj pevne za svojím presvedčením a nerob kompromisy. Na konci budete odmenení!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon