Chceš byť zdravý?

Chceš byť zdravý?

I bol tam človek tridsaťosem rokov chorý. Keď ho Ježiš videl ležať [bezvládne] a poznal, že je už dlhší čas chorý; spýtal sa ho: Chceš byť zdravý? [Naozaj to myslíš vážne o uzdravení?] JÁN 5:5-6

Nie je to úžasná otázka, ktorú Ježiš položil tomu chudobnému mužovi, ktorý bol chorý dlhých tridsaťosem rokov: „Naozaj sa chceš uzdraviť?“ To je Pánova otázka aj pre každého jedného z nás.

Viete, že existujú ľudia, ktorí sa v skutočnosti nechcú uzdraviť? Chcú len rozprávať o svojom probléme. Všetci by sme si mali položiť otázku, či sa naozaj chceme uzdraviť alebo či sa náhodou náš problém nestal našou identitou. Niekedy sú ľudia závislí na tom, že majú problém. Stáva sa ich identitou, ich životom. Definuje všetko, čo si myslia, hovoria a robia. Celá ich bytosť je sústredená okolo konkrétneho problému.

Ak máte „hlboko zakorenenú a pretrvávajúcu poruchu“, Pán chce, aby ste vedeli, že to nemusí byť ústredným bodom celého vášho bytia. Chce, aby ste Mu dôverovali a spolupracovali s Ním, keď vás vedie k víťazstvu nad týmto problémom krok za krokom.

Nech už je náš problém akýkoľvek, Boh zasľúbil, že naplní našu potrebu a odplatí nám za naše minulé zranenia. Čeliť pravde je kľúčom k odomknutiu dverí väzenia, ktoré nás mohli držať v otroctve.


Boh túži vidieť, aby ste sa stali tým, kým On naplánoval, aby ste boli.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon