Dar viery

Dar viery

„inému viera, v tom istom [Svätom] Duchu;…“ (1.KORINŤANOM 12:9)

Verím, že existujú určití jednotlivci, ktorým Boh dáva dar viery pri konkrétnych príležitostiach, ako je nebezpečná misijná cesta alebo náročná situácia. Keď tento dar pôsobí v ľuďoch, sú schopní veriť Bohu za niečo, čo by iní považovali za nemožné.1 Majú totálnu vieru za niečo, čoho by sa iní báli alebo by boli z toho dokonca vydesení.

Človek, ktorý používa dar viery, si musí dávať pozor, aby si nemyslel, že ostatní, ktorí tento dar nemajú, sú neveriaci. Keď dar viery pôsobí v jednotlivcovi, Boh dáva tomuto človeku neobyčajnú dávku viery, aby zabezpečil, že Jeho zámer sa naplní. Boh ho môže použiť na to, aby priniesol odvahu a útechu iným, ale musí zostať pokorný a vďačný za to, čo mu Boh dal. Rimanom 12:3 hovorí: „Lebo hovorím skrze milosť (nezaslúženú Božiu priazeň), ktorá mi je daná, každému, kto je medzi vami, aby nemyslel vyššie nad to, čo treba myslieť, ale aby myslel tak, že by rozumne myslel, každý podľa toho, ako jednému každému Boh udelil mieru viery.“

Boh nám vždy dá vieru, ktorú potrebujeme, aby sme čelili všetkému, čomu musíme čeliť. Dar viery však robí človeka nezvyčajne odvážnym. Každý, kto v ňom pôsobí, musí byť citlivý, aby si uvedomoval, že táto odvaha je darom od Boha a on Mu musí vždy za to ďakovať.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Buď vďačný za vieru, ktorú ti Boh dáva na to, aby si robil ťažké veci.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon