Dom pre Božieho Ducha

Dom pre Božieho Ducha

„Aby Kristus [naozaj] prebýval (usadil sa, zostával, urobil si permanentný dom) vierou vo vašich srdciach…“ (EFEŽANOM 3:17 ECAV)

Ak si znovuzrodený veríš, že Ježiš žije v tvojom vnútri prostredníctvom Ducha Svätého. Otázka znie: „Cíti sa Boh vo vás pohodlne? Cíti sa vo vás ako doma?“ Aj keď Boží Duch žije vo vás, žijú vo vás aj ostatné veci – napríklad strach, hnev, žiarlivosť alebo reptanie a sťažovanie.

Boh mi raz ukázal obraz toho, aké je pre Neho žiť v srdci, kde prebýva reptanie, sťažovanie sa a svár. Predpokladajme, že pôjdete k priateľke a ona povie: „Poď ďalej. Donesiem ti šálku kávy. Urob si pohodlie a cíť sa ako doma.“ Potom začne vaša priateľka kričať na svojho manžela, neskôr kričia jeden na druhého, sú nazlostení a pokračujú priamo pred vami. Ako pohodlne by ste sa cítili, keby ste boli súčasťou ich sporu?

Ak chceme byť pohodlným „domovom“ pre Pánovho Ducha, musíme sa vzdať vecí, kvôli ktorým zabúdame na Jeho prítomnosť alebo Ho urážajú. Musíme zastaviť reptanie, nedovoliť sváru a nepokoju prebývať v nás a musíme zanechať neodpustenie. Namiesto toho sa musíme uistiť, že náš vnútorný život je napojený na vecí, ktoré potešia a poctia Božiu prítomnosť. Naše ústa by mali byť plné chvály a vďakyvzdania. Mali by sme sa každý deň prebúdzať a vo svojich srdciach povedať: „Dobré ráno Pane, chcem, aby si sa dnes cítil vo mne príjemne a ako doma.“

My všetci si potrebujeme urobiť inventúru toho, čo je v našich srdciach, pretože srdce je príbytkom pre Boha. Keď skúmame svoje vnútorné životy, pozeráme sa na svätú zem, kde sa Boh rozhodol urobiť si svoj dom. Zaviažme sa Bohu, že Mu vytvoríme pohodlie, aby sa v nás cítil pohodlne.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Uisti sa, že si pohodlným domom pre Ducha Svätého.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon