Dôveruj Bohu a čiň dobro

Dôveruj Bohu a čiň dobro

Dôveruj (opri sa, spoliehaj sa a buď si istý) Hospodinovi a čiň dobré; bývaj v krajine, pravdu ostríhaj. – ŽALM 37:3 (ECAV)

Mnoho ľudí trávi priveľa času hľadaním riešenia, ako môžu pre seba získať požehnanie. Ľudia niekedy premárnia celý svoj život skúšaním získať to, čo považujú za dôležité, nikdy nedôverujú Bohu a nedovolia Mu, aby ich viedol. Nakoniec sú depresívni a nenaplnení.

Žalm 37:3 hovorí: „Dôveruj Hospodinovi a čiň dobré…“. Boh nás nestvoril, aby sme boli sebeckí alebo zameraní na neustálu pomoc. Chce, aby sme siali dobré semená tým, že budeme pomáhať druhým. Činenie dobra prináša veľké uspokojenie, pretože prinášať zmenu nám dáva dobrý pocit. Otvára to tiež dvere Bohu, aby ťa vo väčšej miere požehnal.

Dôveruj Bohu, že ťa v živote požehná správnym spôsobom a v správnom čase. Zatiaľ čo čakáš na dokonalé načasovanie, pomáhaj druhým. Dokonca sa ti uľaví, keď nebudeš neustále premýšľať len o sebe.

Kým budeš zaneprázdnený činením dobrých vecí, Boh ťa verne požehná a naplní tvoje potreby.


Modlitba

Bože, nechcem žiť sebeckým životom, zameraný na seba. Dôverujem Ti, že prinesieš správne požehnania do môjho života, zatiaľ čo som zaneprázdnený činením dobra, aby som požehnal a pomáhal tým, ku ktorým ma Ty vedieš.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon