Dovoľ Bohu dvíhať ťažké veci

Dovoľ Bohu dvíhať ťažké veci

Ja som vinič, vy ste letorasty. Kto zostáva vo mne a ja v ňom, ten nesie mnoho (hojne) ovocia, lebo bezo mňa nemôžete nič robiť. – JÁN 15:5

Jednou z najdôležitejších vecí, ktorú som sa naučila, je dovoliť Bohu, aby dvíhal ťažké veci. Veľakrát vidíme na sebe to zlé a skúšame to napraviť vlastnou silou, ale nikdy to nebude dosť dobré. Ježiš povedal v Jánovi 15:5: „…bezo mňa nemôžete nič robiť.“

Môžeme sa pokúšať byť sebestační, ale potrebujeme dovoliť Bohu, aby nám dal milosť a schopnosť urobiť to, čo potrebujeme urobiť. Sila vôle a odhodlanie nás môžu naštartovať, ale zvyčajne nevydržia a nakoniec nás nechajú uviaznutých uprostred problémov.

Môžeme sa naučiť užívať si život, za ktorý Ježiš zomrel, tak ,že pozveme Boha, aby sa zapojil do každej oblasti života. Ježiš povedal: „Poďte ku mne všetci, ktorí pracujete a ste obtiažení, a ja vám dám odpočinutie“ (Matúš 11:28).

Nie sme stvorení fungovať bez Boha. S Ním môžeme zlomiť akýkoľvek zlozvyk alebo závislosť, ako napr. prejedanie sa, užívanie návykových látok, zlá organizácia času, problémy s hnevom… (pomenuj to). Ježiš je väčší ako akýkoľvek problém, ktorý máš.


Modlitba

Bože, viem, že som nikým bez Teba, takže Ťa pozývam do každej oblasti svojho života. Nechám ťa dvíhať ťažké veci, nasledujúc a dôverujúc Ti každý deň.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon