Dovoľ Božej láske prekonať minulé zranenia

Dovoľ Božej láske prekonať minulé zranenia

A poznať lásku Kristovu, ktorá prevyšuje rozum, aby ste boli naplnení vo všetku plnosť Božiu. —EFEŽNOM 3:19

Na začiatku nášho manželstva sme, Dave a ja, prežívali zopár ťažkých rokov. Príčinou bolo, že som potrebovala Božie uzdravenie zo svojej minulosti kvôli sexuálnemu, emocionálnemu a verbálnemu zneužívaniu od svojho otca. Cez množstvo sĺz a ťažkých chvíľ som sa rozhodovala odpúšťať a nie sa mstiť. Boh ma cez to previedol. Použil aj moje svedectvo, aby priniesol uzdravenie do životov ostatných ľudí.

Keď ťa Boh uzdraví z minulých zranení, nechce ti len pomôcť, ale chce, aby tvoja skúsenosť bola bránou, cez ktorú aj ostatní môžu zažiť rovnaké uzdravenie.

Nakoniec, som došla k bodu, kedy Boh viedol mňa a Dava, aby sme nielen presťahovali mojich rodičov do St. Louis, ale im aj kúpili dom, čo bolo pre mňa veľmi ťažké. Nakoniec sa mi otec ospravedlnil za všetko, čo urobil, a dokonca prijal Krista do svojho života.

Zažila som úplne novú úroveň emocionálneho uzdravenia, pretože som dovolila Bohu, aby ma uzdravil mocou odpustenia a použil moje uzdravenie, aby pomohlo uzdraviť môjho otca.

Všetci sme sa mohli zraniť rôznymi spôsobmi. Osamelosť, sklamanie, strach a neistota sú schopné nás hlboko zraniť. Nemohla som sa posunúť ďalej zo svojej minulosti plnej zranení, pokiaľ som neprijala a nezažila Božiu lásku a nedovolila Mu otočiť všetko naopak.

Predtým, ako sa posunieš ďalej zo svojej bolesti a naučíš sa milovať a odpúšťať druhým, musíš zakúsiť Božiu lásku.

Keď sa vysporiadavaš so svojou minulosťou, tak si pamätaj, že Boh ťa veľmi miluje. Biblia hovorí, že sme úplní len vtedy, keď zažijeme lásku Kristovu, ktorá je taká veľká, že ju nikdy plne nepochopíme. Keď prijímaš Jeho lásku, tak sa začne uzdravovať tvoje srdce a budeš zocelený plnosťou Jeho života.


Modlitba

Pane, verím, že mi pomôžeš prekonať zranenie a bolesť z mojej minulosti, a moje uzdravenie použiješ na pomoc ostatným. Pomôž mi zažívať lásku Kristovu a zoceľ ma plnosťou Tvojho života a moci.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon