Drž svoje túžby pod kontrolou

Drž svoje túžby pod kontrolou

„Ó Pane, pred Tebou je všetka moja túžba, moje vzdychanie nie je skryté pred Tebou.“ (ŽALM 38:10, SEP)

Boh vo svojom Slove hovorí, že ak sa budeme v Ňom radovať, dá nám tajné túžby a prosby nášho srdca (pozri Žalm 37:4). Páči sa mi tento plán, pretože som bola veľa rokov frustrovaná snahou získať pre seba veci, ktoré som chcela. V procese hľadania vecí často zlyhávame v hľadaní Boha a radovaní sa, že Ho spoznávame. Pred mnohými rokmi sa mi to stalo kvôli mojej silnej túžbe byť v službe. Myslela som si, že najdôležitejšia vec na svete je služba Bohu, ale potrebovala som sa naučiť, že nebola dôležitejšia ako samotný Boh.

Udržiavate svoje túžby v rovnováhe a radujete sa v Bohu oveľa viac, ako v čomkoľvek inom? Ak nie, môžete to ľahko napraviť tým, že si pripomeniete, čo je skutočne dôležité. Predložte všetky svoje túžby Bohu, tak ako to hovorí dnešný verš a dôverujte Mu, že odstráni všetky, ktoré nie sú Jeho dokonalou vôľou pre vás.

Nie každá naša túžba je od Boha, a preto sa aj nie každá túžba naplní. Môžeme však dôverovať Bohu, že naplní všetky túžby, ktoré sú pre nás prospešné. Boh chce, aby ste vedeli, že ak o niečo požiadate a nedostanete to, je možné, že má pre vás niečo oveľa lepšie. Takže relaxujte, radujte sa v Ňom a dovoľte Mu, aby sa postaral o všetko ostatné.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Božie plány pre teba sú oveľa lepšie ako tvoje vlastné plány, ktoré pre seba máš.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon