Duch Svätý nám dáva víťazstvo nad našimi emóciami

Duch Svätý nám dáva víťazstvo nad našimi emóciami

A ja požiadam Otca, a dá vám iného Tešiteľa (Radcu, Pomocníka, Príhovorcu, Advokáta, Posiľňovača a Prívrženca), aby bol s vami na veky. – JÁN 14:16

Naším nepriateľom číslo jedna sú emócie. Máme sklon byť vedení pocitmi, ale musíme si uvedomiť, že pocity sú nestabilné a menia sa zo dňa na deň. Mali by sme byť opatrní a nemali by sme sa riadiť každou myšlienkou, ktorá nám napadne, aby nám myšlienky a pocity nehovorili, čo je pravda.

Napríklad, veľa ľudí trpí depresiou, pretože nedokáže čeliť pravde, ale Duch Svätý nám prišiel zjaviť pravdu. Musíme čeliť pravde a prevziať zodpovednosť za svoje činy, namiesto toho, aby sme sa vyhovárali a obviňovali ostatných za svoje problémy. Keď to robíme a poprosíme Boha o pomoc, duch ťažoby odíde od nás a potom sa cítime ľahkí a slobodní.

Môžeš zvíťaziť nad svojimi emóciami skrze odovzdanie sa Duchu Svätému a poslúchaním múdrosti, ktorú On zjavuje.

Ježiš Ho poslal, aby bol naším Tešiteľom, Radcom, Pomocníkom, Príhovorcom, Advokátom, Posiľňovačom a Prívržencom, a aby navždy zostal s nami.

Vďaka Bohu, nemusíme byť sklamaní, znechutení, skľúčení, depresívni ani zúfalí. Duch Svätý nám dáva víťazstvo nad našimi emóciami!


Modlitba

Duchu Svätý, sám nedokážem ovládať svoje emócie a správanie. Ďakujem Ti za pomoc, že si mi daroval Svoju moc, aby ma doviedla do víťazstva.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon