Duch Svätý sa zaujíma o vzťahy

Duch Svätý sa zaujíma o vzťahy

„A nezarmucujte Svätého Ducha Božieho [nenechajte ho uraziť], ktorým ste zapečatení (označené, značkové ako Božie vlastné, zabezpečené ) ku dňu vykúpenia.“ (EFEŽANOM 4:30)

Dnešný verš, v kontexte iných veršov, ktoré ho obklopujú, nás učí, že spôsob akým jednáme vo vzťahoch je pre Boha dôležitý. Zlé jednanie vo vzťahoch je jedným zo spôsobov, ako môžeme zarmútiť Ducha Svätého. Mnohokrát rozvíjame svoj zvyk týrania svojich blízkych najmä vtedy, keď sa necítime dobre, máme nedostatok spánku, mali sme ťažký deň, dostali sme zlé správy alebo sme sklamaní. Boh však chce, aby sme po celú dobu zaobchádzali jeden s druhým dobre a to nie len vtedy, keď sa my cítime dobre.

Zvykla som sa pýtať samej seba, prečo som jednala s mojím manželom alebo deťmi zlým spôsobom. Túto otázku som si však nikdy nekládla, keď som tak jednala s inými ľuďmi. Duch Svätý mi rýchlo ukázal, že viem kontrolovať svoje negatívne emócie, keď som v prítomnosti ľudí, na ktorých chcem zapôsobiť. Keď som však bola so svojou vlastnou rodinou, mala som dostatok slobody, aby som prejavila svoje charakterové chyby a duchovnú nezrelosť. Samu seba som presvedčila, že si naozaj nemôžem pomôcť, a keď bolo moje správanie sebecké a tvrdé, jednoducho som sa nedokázala ovládnuť. Cítila som sa tak frustrovaná, až som vybuchla.

Keď som bola rozčúlená finančnými problémami, niečím v práci alebo nejakou bezvýznamnou vecou, ktorá sa stala doma, všetku frustráciu som si vyliala na svoju rodinu. Väčšinu času som bola naštvaná a jednala som s nimi zle nie preto, čo sa stalo, ale preto, že v mojom vnútri bolo niečo nevyriešené. Boh mi však pomohol čeliť pravde a našťastie som bola oslobodená. Vzťahy sú jednou z našich najdôležitejších aktivít a Boh chce, aby sme si ich cenili. Duch Svätý nám pomôže zvládnuť naše frustrácie, ak k Nemu prídeme s otvoreným srdcom, pripravení čeliť pravde, kdekoľvek nám ju On ukáže.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Nespôsobuj iným ľuďom bolesť len preto, že ty si vnútorne frustrovaný.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon