Hovor Božie Slovo k vrchu

Hovor Božie Slovo k vrchu

Lebo ameň vám hovorím, že ktokoľvek by povedal tomuto vrchu: Zdvihni sa a hoď sa do mora! a nepochyboval by vo svojom srdci, ale by veril, že sa stane, čo hovorí, bude mu, čokoľvek by povedal. -MAREK 11:23

Keď Ježiš povedal, že máme hovoriť k vrchu a prikázať mu, aby sa zdvihol a hodil do mora, urobil radikálne vyhlásenie.

Vidíš, zvyčajne hovoríme o „vrchoch“ alebo o výzvach vo svojich životoch, no Božie Slovo nás vyzýva, aby sme hovorili k nim. Keď to robíme, musíme na ne reagovať Božím Slovom.

V Lukášovi 4, keď satan pokúšal Ježiša na púšti, Pán odpovedal na každé pokušenie prehlasovaním Písma. Opakovane citoval verše, ktoré priamo odhalili diablove klamstvá a podvody.

Aj my to chvíľu skúšame, no keď rýchlo nevidíme výsledky, prestaneme prehlasovať Božie Slovo do našich problémov a znovu začneme hovoriť o našich pocitoch. Vytrvalosť je životne dôležitým článkom na získanie víťazstva.

Neustále hovorenie Slova je mocné a absolútne nevyhnutné na prekonávanie akéhokoľvek problému či negatívnej situácie. Poznaj, čomu veríš a buď odhodlaný držať sa toho až do konca.


Modlitba

Svätý Duchu, denne mi pripomínaj, aby som prehováral Slovo k vrchom vo svojom živote. Vždy, keď podľahnem sťažovaniu sa alebo beznádeji, vyzývaj ma hovoriť Tvoje Slovo s odvahou a s dôverou v Teba a hýbať vrchmi!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon