Hovor menej, ukáž viac

Hovor menej, ukáž viac

„Zostaňte vo mne a ja vo vás; [ži vo Mne a Ja budem žiť v tebe] ako letorast nemôže niesť ovocie sám od seba, keby nezostal (byť vitálne zjednotený ) na viniči , tak ani vy, keby ste nezostali vo mne.“ (JÁN 15:4)

Čím viac rozvíjame svoj vzťah s Bohom, tým viac sme nadšení a vzrušení, a to je dobré. Musíme však ľuďom ukázať niečo viac, ako len nadšenie. Potrebujú vidieť dôkazy skutočnej zmeny a dobrého ovocia.

Pavol povedal, že naše životy by mali byť listami, ktoré ľudia môžu čítať (pozri 2.Korinťanom 3:3). Inými slovami, naše správanie by malo hovoriť hlasnejšie ako naše slová alebo emócie. Za tie roky som zistila, že nadšenie a elán sa musí zmiešať s trpezlivosťou, dobrotou, láskavosťou, dobrými mravmi a ochotou pomáhať ľuďom. Naše skutky naozaj hovoria hlasnejšie, ako naše slová. Samozrejme, mali by sme rozprávať ľuďom o Ježišovi, pretože slová vyslovené v správny čas môžu byť naozaj užitočné, ale naozajstný kresťania sa spoznajú podľa ich ovocia.

Čím viac času strávite s Bohom, tým viac ovocia z tohto vzťahu budete mať. Je to dobré ovocie, ktoré oslavuje Boha a je to dobré ovocie, ktoré hovorí k ľuďom najhlasnejšie. Poznám ľudí, ktorých som sa snažila presvedčiť slovami, že som sa zmenila a nikdy neboli o tom presvedčení. O nejaký čas neskôr však potrebovali pomoc a keď som im pomohla, uvedomili si, že Boh naozaj pracoval v mojom živote. Je veľmi ťažké argumentovať dobrým ovocím, pretože je to dôkaz toho, že naozaj sme tými, kým hovoríme, že sme. Odporúčam vám, aby ste boli vždy opatrní, ako sa správate k ľuďom.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Skôr, než sa tento deň skončí, pravdepodobne sa stretneš mnohými ľuďmi. Nech sa usmievajú, keď od nich budeš odchádzať!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon