Jednoduchá modlitba plná dôvery.

Jednoduchá modlitba plná dôvery.

A keď sa modlíte, nehovorte mnoho (neopakujte stále tie isté slová) ako pohania, ktorí sa domnievajú, že pre svoju mnohovravnosť budú vyslyšaní. Matúš 6:7

Dlhé roky som bola nespokojná so svojim modlitebným životom. Zaviazala som sa modliť sa každé ráno, ale vždy som cítila, že niečo míňam. Nakoniec som sa Boha spýtala, čo sa deje a On odpovedal v mojom srdci tým, že povedal: „Joyce, ty máš pocit, že tvoje modlitby nie sú dosť dobré.“ Nemala som rada modlitby, pretože som neverila tomu, že moje modlitby sú prijaté.

Príliš často sme zamotaní do našich vlastných skutkov týkajúcich sa modlitby. Niekedy sa snažíme modliť príliš dlho, nahlas, používame krásne slová, že zabúdame na skutočnosť, že modlitba je v skutočnosti „len“ rozhovor s Bohom. Dĺžka, hlasitosť alebo výrečnosť našej modlitby nie je problém. Jedinými dôležitými prvkami modlitby je úprimnosť nášho srdca a dôvera, že Boh nás počuje a odpovie nám.

Môžeme si byť istí, že aj keď povieme len: „Bože pomôž mi“, On počuje a odpovedá. Môžeme dôverovať tomu, že Boh bude verný a urobí to, o čo sme Ho požiadali, pokiaľ je naša žiadosť v súlade s Jeho vôľou.


Jednoduchá, modlitba plná dôvery vychádza priamo zo srdca a ide priamo do Božieho srdca.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon