Keď Ho najviac potrebujeme

Dúfaj v Hospodina celým svojím srdcom, a nespoliehaj sa na svoju rozumnosť. Na všetkých svojich cestách Ho poznávaj a On ti urovná chodníky. PRÍSLOVIA 3:5-6

Veľakrát hovoríme, že veríme Bohu, no stále máme v sebe hlboko zakorenené obavy, že On sa za nás naozaj nepostaví, keď Ho najviac budeme potrebovať. Takže mylne predpokladáme, že ak budeme o probléme neustále premýšľať a trápiť sa tým, potom sa o to dokážeme postarať sami – len vtedy, ak by sa náhodou Boh neukázal a neurobil niečo podľa nášho časového plánu.

Problém tohto postoja je v tom, že nás privádza bližšie k našim problémom a nie bližšie k Bohu. Keď sa však rozhodneme veriť, že Boh má všetko pod kontrolou, že si poradí s akoukoľvek situáciou, v ktorej sa nachádzame, priblížime sa tým k Bohu a naše problémy sa nám nakoniec nebudú zdať také znepokojujúce.

Ak budete dôverovať Bohu, zabráni vám to uvažovať a snažiť sa prísť na veci, na ktoré nemáte odpovede. Keď čelíte zdrvujúcej situácii, nepočúvajte ten dotieravý hlas vo vnútri, ktorý sa pýta: „Čo budeš robiť? Čo budeš robiť?“ Len pripomeňte sami sebe – budem dôverovať Bohu a On mi ukáže, čo mám robiť… ak niečo potrebujem urobiť.


Zachovajte pokoj, zostaňte v odpočinku a Boh bude bojovať za vás.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon