Keď Sa Cítiš Vystresovaný

Keď sa cítiš vystresovaný

A pokoj Boží, ktorý prevyšuje každý rozum, bude chrániť vaše srdcia a vaše mysle v Kristovi Ježišovi. Filipanom 4:7

Pred rokmi som bola u lekára, pretože som bola neustále chorá. Povedal mi, že symptómy sú výsledkom stresu. Nemala som dostatok spánku, nejedla som správne, príliš som sa namáhala a pracovala som ťažko.

Stres je bežnou súčasťou života každého človeka. Boh nás tvoril, aby sme vydržali určitý tlak a napätie. Problém však nastáva, keď prekračujeme svoje obmedzenia a ignorujeme varovania, ktoré nám telo dáva, keď má bolesti alebo je vyčerpané.

Vyzývam vás, aby ste sa o seba dobre starali, pretože ak opotrebujete telo, ktoré máte, nemôžete ísť do obchodu a kúpiť si nové. Mnohé veci, ktoré robíme a ktoré nám spôsobujú stres sú veci, ktoré by sa mohli zmeniť, ak by sme chceli. Buďte sami k sebe úprimní s tým, prečo robíte niektoré veci, ktoré robíte a dovoľte Bohu, aby vám pomohol zbaviť sa tých, ktoré vás vyčerpávajú a neprinášajú dobre ovocie.

Pokoj má byť normálnym stavom pre každého veriaceho v Ježiša Krista. On je Princom pokoja a v Ježišovi nájdeme svoje vlastné dedičstvo pokoja. Je to dar Ducha Svätého, ktorý nám dáva, ak žijeme v poslušnosti Jeho Slovu.


Pokoj, ktorý dáva Ježiš, funguje v dobrých a aj zlých časoch. Jeho pokoj funguje aj uprostred búrky.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon