Krátke a jednoduché

Krátke a jednoduché

A keď sa modlíte, nehovorte mnoho ako pohania, ktorí sa domnievajú, že pre svoju mnohovravnosť budú vyslyšaní. Nebuďte im teda podobní! Veď Boh, váš Otec, vie, čo potrebujete, skôr, ako Ho prosíte. MATÚŠ 6:7-8

Verím, že ak dokážem zachovať svoju prosbu jednoduchou a nezamotať problém pridaním príliš mnohých slov, moja modlitba vyzerá oveľa zreteľnejšia a mocnejšia.

Môžeme sa rozhodnúť, že svoju energiu vynaložíme na uvoľnenie svojej viery a nebudeme stále dookola opakovať frázy, ktoré slúžia len na to, aby bola modlitba dlhá a zamotaná.

Pamätám si časy, keď bolo pre mňa ťažké udržať svoje modlitby krátke a jednoduché. Začala som si uvedomovať, že mojím problémom pri modlitbe je, že neverím, že moja modlitby bude vypočutá, ak bude krátka, jednoduchá a vecná. Spadla som do rovnakej pasce, ako mnohí iní ľudia, ktorí si myslia „čím dlhšie, tým lepšie“. Neobhajujem, že by sme sa mali modliť len časovo krátke modlitby, ale navrhujem, aby každá modlitba bola jednoduchá, priama, k veci a naplnená vierou.

Teraz, keď nasledujem Božie vedenie udržať modlitbu jednoduchou a predkladám ju bez toho, aby som sa znovu a znovu opakovala, zažívam oveľa väčšie uvoľnenie svojej viery. Tiež viem, že Boh ma počul a odpovie.


Ak sú vaše modlitby komplikované, zjednodušte ich. Pamätajte si, že ste vypočutí pre vašu vieru a nie pre vašu výrečnosť!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon