Krízový manažment

Krízový manažment

„Hoci sa niekedy hriešnikovi, ktorý vykoná i stokrát zlé, odkladá, viem i to cele iste, že bude dobre tým, ktorí sa boja Boha, ktorí sa boja jeho tvári.“ (KAZATEĽ 8:12)

Boh ma naučil niekoľko cenných lekcií o krízovom manažmente. Ježiš povedal: „Poďte ku mne…“ (Matúš 11:28). On nepovedal, že utekaj k telefónu a zavolaj svojim priateľom, keď čelíš krízovej situácii. Nie som proti tomu, aby sme poprosili ľudí, aby sa za nás modlili, ale ak bežíme k ľuďom, nenájdeme liek, ale len obväz.

V živote čelíme mnohým výzvam a krízam. Niekedy sú tieto krízy viac a niekedy menej závažné. Aby som nežila v neustálom stave krízy, Boh mi pripomenul, že Ho potrebujem hľadať neustále a usilovne. Zvykla som si hľadať Boha raz za čas, alebo len vtedy, keď sa môj život dostal do veľkých problémov. Nakoniec som sa dozvedela, že ak sa chcem niekedy dostať z krízového režimu, musím hľadať Boha akoby som Ho neustále potrebovala – v ťažkých časoch a aj v obdobiach veľkého požehnania.

Keď sa nám darí, často venujeme Bohu veľmi malú pozornosť. Všimla som si, že ak hľadáme Boha iba vtedy, keď sme zúfalí, často nás drží v zúfalých podmienkach, aby nás udržal v spoločenstve s Ním.

Boh nás vždy zachráni a pomôže nám, ak k Nemu prídeme. Ak však chceme zostať na mieste neustáleho pokoja a víťazstva, musíme Ho neustále usilovne hľadať, ako nás vyzýva verš pre dnešok.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Precvičuj si krízový manažment tak, že budeš neustále spolupracovať s Bohom.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon