Krok za krokom

Krok za krokom

„A Hospodin riekol Abramovi: Vyjdi zo svojej zeme a zo svojho príbuzenstva i z domu svojho otca a iď do zeme, ktorú ti ukážem.“ (GENESIS 12:1)

Abram sa naučil dôverovať Bohu aby ho viedol krok za krokom. Jeho príbeh sa začína v Genesis 12:1, dnešným veršom. Všimnite si, že tento verš hovorí, že Boh dal Abramovi prvý krok, nie druhý. V podstate mu povedal, že sa nedostane k druhému kroku, kým neurobí ten prvý. Je to také jednoduché, závažné a jasné, ako Boh hovorí: On nám dáva nasmerovanie krok za krokom.

Mnoho ľudí odmietne urobiť prvý krok, kým nebudú rozumieť druhému, tretiemu, štvrtému a piatemu kroku. Ak ste presne takí istí, dúfam, že dnes budete inšpirovaní posunúť sa dopredu v Božom pláne pre váš život a budete Mu dôverovať už pri prvom kroku. Po prvých pár krokoch vaša viera porastie, pretože si uvedomíte, že vždy bude určitý základ pod každým krokom, ktorý urobíte s Bohom.

Boh požiadal Abrama aby urobil prvý krok tým, že odíde a zanechá všetko a všetkých svojich príbuzných. Boh mu však zasľúbil, že takýto krok bude pre neho výhodný.

Ak poslúchame Boha, sme požehnaní. Boh má dobrý plán pre náš život, plán, ktorý je pre nás výhodný. Všetko, čo musíme urobiť, je kráčať v ňom krok za krokom.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Poslúchaj Boží hlas krok za krokom.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon