„Marta, Marta“

„Marta, Marta“

„Ale Ježiš odpovedal a riekol jej: Marta, Marta, staráš sa a nepokojíš pre mnohé veci, a jedného je treba. Mária si vyvolila dobrú čiastku [čo je v jej prospech], ktorá nebude odňatá od nej.“ (LUKÁŠ 10:42-42)

V príbehu, z ktorého je dnešný verš, Ježiš ide navštíviť dve sestry, Máriu a Martu. Marta bola zaneprázdnená aby bolo pre Neho všetko pripravené. Upratovala dom, varila a snažila sa, aby všetko bolo dokonalé. Na druhej strane Mária využila príležitosť, aby mala spoločenstvo s Ježišom. Marta sa nahnevala na svoju sestru, pretože chcela, aby sa postavila a pomohla jej so všetkou tou prácou. Dokonca sa sťažovala Ježišovi a požiadala Ho, aby Márii povedal nech jej pomôže!

Ježišova odpoveď začala tým, že jej povedal: „Marta, Marta,“ a tieto dve jednoduché slová znamenajú viac, než si vieme predstaviť. Hovoria nám, že Marta bola príliš zaneprázdnená kvôli vzťahom, vybrala si prácu pred dôvernosťou. Využila svoj čas zlým spôsobom a minula to, čo bolo životne dôležité.

Mária však jednala v múdrosti. Využila ten moment. Mohla by stráviť zvyšok celého svojho života upratovaním, ale nie dnešný deň. Ježiš prišiel do jej domu a ona chcela, aby sa cítil vítaný a milovaný. On prišiel, aby videl ju a Martu, a nie aby skontroloval, či majú čistý dom. Aj keď si myslím, že čistý dom je dôležitý, toto nebol správny čas zaoberať sa tým. Bol to čas zamerať sa na Ježiša, pretože On bol tam.

Vždy si to pripomínam a povzbudzujem aj vás, aby ste použili múdrosť a nenechali si ujsť Božiu prítomnosť, ktorá je vám k dispozícii. Sú časy, keď nás Duch Svätý pobáda modliť sa alebo byť v Jeho prítomnosti, avšak my dáme prednosť práci alebo zábave. Ak nás On volá, mali by sme reagovať okamžite. Požehnania z Jeho prítomnosti ďaleko, ďaleko prevyšujú výhody čohokoľvek iného, čo by sme mohli robiť.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Nemiň príležitosť užívať si Božiu prítomnosť.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon