Máš vzťah sám so sebou

Máš vzťah sám so sebou

Ja, ja som ten, ktorý vytieram tvoje prestúpenia pre seba a nespomínam na tvoje hriechy. – IZAIÁŠ 43:25

Napadlo ti už niekedy, že máš vzťah sám so sebou? Možno si nad tým nikdy nepremýšľal, ale so sebou tráviš oveľa viac času ako s kýmkoľvek iným. Je dôležité dobre vychádzať sám so sebou, pretože si jediným človekom, od ktorého nikdy neodídeš.

Mali by sme sa mať radi – nie sebeckým, na seba zameraným spôsobom, ktorý vypôsobí pôžitkársky životný štýl, ale vyrovnaným, zbožným spôsobom, ktorý potvrdzuje, že Božie stvorenie je v podstate dobré a správne. Nikto nie je dokonalý a nešťastné skúsenosti, cez ktoré sme prešli, nás mohli zničiť, ale to neznamená, že sme bezcenní a nestojíme za nič.

Musíme mať sebalásku, ktorá hovorí: „Viem, že ma Boh miluje, takže môžem milovať to, čo Boh miluje. Nemám rád všetko, čo robím, ale prijímam sa, pretože Boh ma prijíma.“ Musíme rozvíjať v sebe zrelú lásku, ktorá hovorí: „Verím, že ma Boh denne premieňa, no počas tohto procesu neodmietnem to, čo Boh prijíma. Prijímam sa taký, aký teraz som, vediac, že nezostanem taký navždy.“


Modlitba

Bože, Izaiáš 43:25 hovorí: „Ty si vymazal moje hriechy a prijal si ma“, čo znamená, že už nemusím odmietať sám seba. Som slobodný milovať sám seba zdravým spôsobom, pretože Ty ma miluješ!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon