Medituj o Božích veciach

Napokon premýšľajte, bratia, o všetkom, čo je pravdivé, čo čestné, čo spravodlivé, čo čisté, čo ľúbezné, čo príjemné [zamerajte sa na tieto veci]…. FILIPANOM 4:8

Vedeli ste, že vaše pocity sú spojené s vaším myslením? Ak si myslíte, že to nie je pravda, vezmite si asi desať minút a nemyslite na nič iné, ako na svoje problémy. Môžem vás uistiť, že keď ten čas uplynie, vaše pocity a možno aj vaša tvár sa zmenia.

Jedného dňa som vstala a premýšľala som o svojom probléme. Zrazu ku mne prehovoril Duch Pánov. Povedal mi: „Joyce, chceš sa stretnúť so svojím problémom alebo so Mnou?“

Keď ste sklamaní, neseďte a neľutujte sa. Aj keď sa veci môžu zdať ťažké, vždy máme na výber. Môžeme si vybrať, či budeme v úzkom spoločenstve so svojimi problémami alebo v úzkom spoločenstve s Bohom. Môžeme dovoliť svojim myšlienkam, aby sa zaoberali našimi problémami, kým nebudeme úplne odradení a zničení alebo môžeme zamerať svoju pozornosť na všetky dobré veci, ktoré sa nám v našom živote prihodili – a na všetky požehnania, ktoré má Boh ešte v zásobe v budúcnosti pre nás.


Naše myšlienky sú tiché slová, ktoré počujeme iba my a Pán, ale tieto slová ovplyvňujú nášho vnútorného človeka, naše zdravie, našu radosť a náš postoj.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon